post

2018 senesi Tyt-Ayt sınavı geçtiğimiz günlerde yapıldı. Dolayısıyla 2019 senesinde sınava girecek öğrenciler dershane arayışına girdi. Ve Batıkent’te çok fazla sayıda dershane bulunuyor. Bu yüzden seçim yapmak hiç kolay olmuyor. Dershaneler geziliyor, test ediliyor ve kafaya yatıp yatmamasına bağlı olarak bir seçim yapılıyor. Fakat Batıkent’in en başarılı dershanesi olan Odtülüler dershanesi kafadaki soru işaretlerini siliyor. Uyguladığı sistem ve kurdukları düzen ile adeta öğrencilerin bir numarası oluyor. Ayrıca öğrencilerin yanı sıra velilerin de beğendiği bir dershanedir. Bu yüzden en az şikayet alan dershanelerden birisidir.

Neden Odtülüler Dershanesi Tercih Edilmeli?

Batıkent’in en başarılı dershanesi olmasının ebetteki sebepleri var. Dershanenin size sağlayacağı fırsatlardan bahsedecek olursak, dershanede koçluk sistemi altında bir sistem bulunuyor. Yani öğrencilerin her zaman danışabileceği ve ona yol gösteren bir koça sahip olmuş oluyorlar. Bu en büyük avantajlardan birisi. Çünkü öğrenciler kendilerine ışık tutan ve yol gösteren birisi varken hedefine daha çok ulaşmak ister ve bunun için çabalar. Öğrenci için tek başına yol almak her zaman daha zor oluyor.  

Butik Sınıf Nedir?

Batıkent’in en başarılı dershanesi sıfatına layık olan Odtülüler dershanesi butik sınıf adı verilen sınıflardan oluşur. Yani genellikle dershaneler 30 kişinin altında olmuyor ve maalesef öğrencinin öğrenme kalitesine ve hızına engel oluyor. Ayrıca kalabalık sınıf olunca tahtada soru çözümü gibi imkanlar aza düşüyor. Odtülüler dershanesi bunun önüne geçti ve butik sınıflar kurdu. Sınıflar 10-12 kişilerden oluşuyor ve böylece eğitim kalitesi artmış oluyor. Öğrenciler anlamadıklarını daha kolay sorabiliyor ve daha sessiz ortamda ders işleme imkanına sahip oluyor. Dolayısıyla bu sistemler dershanenin en aranan özellikleri olduğundan dershane değer kazanıyor.

Batıkent Odtülüler Dershanesinin Faydaları Nelerdir? ​​​​​​

Dershanenin faydalarından bahsedecek olursak kaliteli öğretmen kadrosu ve kaliteli eğitimi sayesinde anlamakta güçlük çektiğiniz, zorlandığınız veya yapamadığınız soruları rehberlikten kendinize özel etüt saati ayarlayarak çözdürebilir veya anlattırabilirsiniz. Çünkü çözülemeyen soruların mutlaka çözülüp öğrenilmesi üniversite sınavı açısından çok önemli bir yere sahip. Ve Odtülüler dershanesi bu imkanların hepsini sağlamış bulunuyor.