post

Liseye devam eden veya liseyi bitiren hemen hemen her öğrenci ÖSYM tarafından yapılan sınava hazırlanmaktadır. Dershaneler öğrencilerin eğitim hayatına devam etmeleri ya da başarıyı elde edip hayallerine ulaşmaları için destek ve yardımcı olurlar. Dershaneleri okullardan ayıran en büyük özellik merkezi sınav sistemi odaklı çalışmalarıdır.

Türkiye’nin başkenti olan Ankara ilimiz eğitimin merkezlerinden biri ve bu konuda da çeşitliliğe sahiptir. Dershane ve kursların fazlalığı bakımından ilçeleri de oldukça iyidir. Batıkent Dershaneleri de alanında uzman ve deneyimli öğretmen kadrosu ile öğrencilere başarı odaklı bir eğitim vermektedir.

Sınava girecek öğrenciler aylar öncesinden çalışmaya başlar. Bu çalışmalar Odtülüler Koçluk ile hazırlanmış yoğun çalışma programları ile yapılır. Derslerin verimli geçmesi, bilgileri her öğrencinin eksiksiz bir şekilde alması icin çabalayan öğretmenlerimiz elinden geleni yapmakta ama bazen eksiklikler yine de olabiliyor. İşte bu eksiklikleri gidermek için dershanelerimizde etüt sistemi vardır. Birebir işlenen konu anlatımları, soru çözümleri ve sınavda zaman kazandıracak pratik ipuçları ile eksik bilgi kalmaması için çalışılmaktadır.

Öğrenciler için sınava hazırlanma süreci zorlu bir süreçtir. Bu nedenle Batıkent Dershanelerimizde öğrencilerimizin her zaman yanında ve destek olmaya, rehberlik etmeye çalışan öğrenci koçlarımız var. Öğrencilerin derslerine  nasıl bir programla ne şekilde hazırlanmaları gerektiği, kendi yeteneklerini farkettirerek doğru meslek seçimi yapması, sınava hazırlanma sürecinde istemsizce de olsa oluşan sınav kaygısının en aza indirilmesi vs. gibi konularda yardımcı olmaya çalışırlar.

Amacımız sadece öğrencilerimizi sınava hazırlamak değildir. Okula devam eden öğrencilerimizin okul başarılarını da yükseltmektir. Bunun için profesyonel, dinamik, insan ilişkilerine önem veren, branşında kendini kanıtlamış, güler yüzlü eğitimcilerimiz ile çalışmaktayız. Bilginin kalıcılığını daha çok benimsemiş öğretmenlerimiz de kendini sürekli geliştirmektedir. Eğitimcilerimiz hem öğreniyor hemde öğrenmeyi öğretiyorlar.

Batıkent Dershanelerimizde aralıklarla deneme sınavları yapılmaktadır. Böylece öğrenciler sınavdan aldıkları başarı puanlarına göre sınıflara yerleştirilir. Seviye seviye farklı olan sınıflarımızdaki öğrenciler birbirini yadırgamadan birlikte ders işlemektedir. 10-14 kişiden oluşan sınırlarımız öğrencilerin derste anlatılan konularda eksik kalmalarını da azaltmaktadır. Kişi sayısının azlığı derslerin daha konsantrasyonlu ve verimli geçmesini sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir